Polecamy

Makijaż i podrażnione powieki

2014-07-21

Efekty uboczne makijażu - podrażnione powieki


Zaczerwienienie, uczulenie i opuchlizna - to nie jedyne efekty uboczne makijażu. Malowanie kresek na wewnętrznej stronie powiek może zatykać znajdujące się w tym miejscu gruczoły i sprzyjać infekcji. Jaki makijaż wykonywać i jak oczyszczać powieki skłonne do podrażnień? Warto wypróbować metody profesjonalnych makijażystów.


Zapalenie brzegów powiek to przykra dolegliwość. Jej objawy mogą utrudniać widzenie i oszpecać. Niestety nie jest łatwo się ich pozbyć.


Do stanu zapalnego powiek może przyczynić się makijaż. Najbardziej ryzykowne jest używanie eyelinera, który może blokować znajdujące się na brzegach powiek gruczoły Meiboma. 


Makijaż w wersji light


Osoby podatne na zapalenia brzegów powiek, czy nawracające jęczmienie tylko częściowo lub okazjonalnie wykonują makijaż. W ostrożniejszej wersji makijaż nie powinien zbliżać się do linii rzęs. Wiele pań rezygnuje z kreski na dolnej lub górnej powiece.


Czasem eyeliner można zastąpić świeżo temperowaną kredką. Można też spróbować znaleźć taki eyeliner, które łatwo się zmywa, ponieważ będzie mniej prawdopodobne, że zablokuje gruczoły.


Priorytetem jest również dbałość o sterylność kosmetyków i akcesoriów do makijażu. Chodzi o to, aby zapobiec w dostaniu się bakterii na brzegi powieki.


Jakie metody profesjonalnych makijażystów warto stosować, by makijaż nie podrażniał? Zasada numer jeden to czyszczenie, a nawet dezynfekcja przyborów do makijażu po każdym użyciu. Profesjonalni makijażyści przemywają je, by nie przenosić zanieczyszczeń na klientów.


Kobiety mimo podrażnień oczu chcą korzystać z makijażu. Dlatego np. w Anglii pojawiły się wyspecjalizowane kosmetyki, np. okulistyczna mas cara, czy delikatne przybory do demakijażu jedynie przy pomocy wody. Takie kosmetyki mają specjalne zadanie - zapobiegać podrażnieniom.


Dla uniknięcia lub zmniejszenia podrażnień kluczowy jest idealny demakijaż. Dobrze sprawdza się przemywanie powiek chusteczką dwa razy dziennie. Warto pamiętać, by używać oddzielnej chusteczki dla każdego oka.


Demoxoft zmniejszy objawy podrażnionych powiek


Specjalistyczne oczyszczanie powiek skłonnych do podrażnień jest możliwe dzięki chusteczkom Demoxoft Clean. Chusteczki nasączone są łagodnymi substancjami czynnymi, które pomogą w usuwaniu zanieczyszczeń na powiekach i ich brzegach.


Demoxoft Clean to więcej niż zwykłe chusteczki oczyszczające. Pomogą również zmniejszyć nieprzyjemne objawy jak swędzenie. Dla wzmocnienia ochronnego działania podrażnioną skórę powiek warto przemywać codziennie płynem Demoxoft.

 

W przewlekłych stanach zapalnych powiek polecany jest Demoxoft Lipożel do stosowania na noc.

Polecamy